Silver. Helsingborg, 1755 (stämplad med S ur Malmös tidigare årsstämpling). Vikt ca 40 gram. Höjd 6 cm. Bröllopsinitialer, lagning i foten, mynningslagningar, repor. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.
1 300 SEK | 2023-01-10 18:05 |
1 200 SEK | 2023-01-10 18:00 |
400 SEK | 2023-01-08 23:46 |
400 SEK | Startpris |