16. PETTER EKESTRÖM, BÄGARE

Silver. Helsingborg, 1755 (stämplad med S ur Malmös tidigare årsstämpling). Vikt ca 40 gram. Höjd 6 cm. Bröllopsinitialer, lagning i foten, mynningslagningar, repor. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.

Varunr 240688

10 Januari 2023 18:07

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK 1 300 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 1000 SEK

1 300 SEK2023-01-10 18:05
1 200 SEK2023-01-10 18:00
400 SEK2023-01-08 23:46
400 SEK Startpris

Samlarauktion 10 Jan. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!