39. DOSOR, FYRA ST SAMT ALMOGESMYCKEN, SJU DELAR

Silver. Dosorna Helsingborg. Johan Fredrik Tynelius, Jens P. Möller (trasig i undre lockets gångjärn), Gustaf Lindegren, 1825 och August Friedrich Krollpfeifer. Smyckena Jens P. Möller, Ernst Tengvall och Christian Hallenborg, knäppet av okänd silversmed, troligen ej från Helsingborg. Gravyr, smärre bucklor. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.

Varunr 240707

10 Januari 2023 18:13

Klubbslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 1 200 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 1000 SEK

1 200 SEK2023-01-10 18:11
1 100 SEK2023-01-10 17:36
1 000 SEK2023-01-04 20:30
600 SEK2023-01-10 16:39
400 SEK Startpris

Samlarauktion 10 Jan. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!