Silver. Dosorna Helsingborg. Johan Fredrik Tynelius, Jens P. Möller (trasig i undre lockets gångjärn), Gustaf Lindegren, 1825 och August Friedrich Krollpfeifer. Smyckena Jens P. Möller, Ernst Tengvall och Christian Hallenborg, knäppet av okänd silversmed, troligen ej från Helsingborg. Gravyr, smärre bucklor. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.
1 200 SEK | 2023-01-10 18:11 |
1 100 SEK | 2023-01-10 17:36 |
1 000 SEK | 2023-01-04 20:30 |
600 SEK | 2023-01-10 16:39 |
400 SEK | Startpris |