40. HOVEDVANDSEGG, TRE ST

Silver. Ett Lars Anders Rönnow, Helsingborg, 1800-tal. Ett med mästarstämpel MR och ett med mästarstämpel VB (troligen dansk tillverkning) Vikt totalt ca 65 gram. Höjd 6-7 cm. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.

Varunr 241247

10 Januari 2023 18:14

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 2 400 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK

Utrop 1500 SEK

2 400 SEK2023-01-10 18:10
2 400 SEK2023-01-10 18:12
1 600 SEK2023-01-10 18:09
1 400 SEK2023-01-10 18:01
1 300 SEK2023-01-10 16:37
1 200 SEK2023-01-10 16:11
1 000 SEK2023-01-09 12:32
400 SEK Startpris

Samlarauktion 10 Jan. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!