Silver, ströaren med träskaft. Helsingborg. Tespindlarna Lars Anders Rönnow, 1831 och Peter Romare, 1864, sockerströaren Alexander Munthe, 1845. Vikt exklusive sockerströaren ca 75 gram. Lagningar, gravyr. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.
600 SEK | 2022-12-17 17:22 |
500 SEK | 2022-12-18 09:23 |
400 SEK | Startpris |