Silver med trä resp. hornskaft. Helsingborg, 6+6 knivar med träskaft Axel Wilhelm Andersson 18-1900-tal. 3 knivar med skaft i horn Peter Romare, 1800-tal. Längd 16-18 cm. Gravyr. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.
500 SEK | 2023-01-05 05:23 |
450 SEK | 2023-01-05 13:47 |
400 SEK | Startpris |