6. PETER ROMARE, DOSOR, TVÅ ST

Silver med monterade porslinsnäckor. Helsingborg, 1848 och 1852. En ostämplad dosa medföljer, denna är lagad och möjligen har stämplarna försvunnit i samband med detta. Gravyr. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.

Varunr 240709

10 Januari 2023 18:03

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 1 800 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK

Utrop 1000 SEK

1 800 SEK2023-01-10 18:01
1 700 SEK2023-01-10 18:01
1 500 SEK2023-01-10 16:41
1 300 SEK2023-01-09 12:32
600 SEK2022-12-18 09:16
500 SEK2022-12-14 14:28
400 SEK Startpris

Samlarauktion 10 Jan. 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!