15. PENSELVAS

Porslin med polykrom dekor, delvis förgylld. Märkt i botten. Kina, ca 1910-1930. Totalhöjd 51 cm. Vasens höjd 27 cm. Tillverkningsdefekter, slitage, borrad för att konverteras till lampa.

Sale No 242098

Auction closed!
24 January 2023 18:05

Hammer price16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 400 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

Estimate 1000 SEK

Bidding

400 SEK2023-01-23 18:41
400 SEK Start price

Onlineauktion 24 Jan. 2023,

Finished

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 50 SEK Inc. VAT

Additional Information

Beställ transport här!