46. M3 FLAK HELMET

USA, Andra Världskriget. Bemålad metall med kantbandning i rostfritt stål. För amerikansk flygbesättning på bombplan under andra världskriget. Modellen tillverkades 1943-45. Repor, märken, åldersrelaterat slitage.

Sale No 241914

Auction closed!
24 January 2023 18:15

Unsold

Estimate 3000 SEK

Bidding

2 400 SEK2023-01-10 15:41
2 200 SEK2023-01-14 21:42
1 400 SEK2023-01-14 17:23
450 SEK2023-01-11 17:14
400 SEK Start price

Onlineauktion 24 Jan. 2023,

Finished

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 50 SEK Inc. VAT

Additional Information

Beställ transport här!