Förgylld mässing. Med dekor av musicerande figurer. Empire, 1800-talets första hälft. Urtavlan märkt Terrien á Paris. Total höjd 50, träsockelns bredd 53 cm. Repor, märken, urtavlan med emaljborfall, glashuv men naggar i nedankant. Funktionsgaranti lämnas ej.
9 000 SEK | 2023-03-15 15:11 |
8 500 SEK | 2023-03-21 18:04 |
5 500 SEK | 2023-03-07 19:58 |
3 000 SEK | 2023-03-08 20:35 |
800 SEK | 2023-03-08 09:19 |
600 SEK | 2023-03-08 07:21 |
400 SEK | Startpris |