Sverige, M/1893, för manskap vid kavalleriet. Svalling, Eskilstuna. Total längd 114 cm. Repor, märken, senare slipad klinga.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 400 SEK | 2023-03-22 12:18 |
1 300 SEK | 2023-03-27 09:48 |
1 100 SEK | 2023-03-21 17:52 |
400 SEK | Startpris |