10. MANSKAPSSABEL

Sverige, M/1893, för manskap vid kavalleriet. Svalling, Eskilstuna. Total längd 114 cm. Repor, märken, senare slipad klinga.

Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.

Varunr 244687

4 April 2023 18:03

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 1 400 SEK20 00 SEK21 00 SEK

Utrop 1500 SEK

1 400 SEK2023-03-22 12:18
1 300 SEK2023-03-27 09:48
1 100 SEK2023-03-21 17:52
400 SEK Startpris

Onlineauktion 4 April 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!