Sverige, förändringsmodell m/1815-1845. Nummerriktigt. Längd 129 cm. Senare omarbetad kolv för jaktbruk. Repor, märken, åldersrelaterat slitage.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 200 SEK | 2023-04-04 17:55 |
1 100 SEK | 2023-03-24 20:54 |
900 SEK | 2023-03-21 17:52 |
400 SEK | Startpris |