Stål med kolv i betsad ek. Venus Waffenwerk Zella-Mehlis (Made in Germany). 1900-talets första hälft. Längd 110 cm. Åldersrelaterat slitage. Fungerande vid inskrivningstillfället (men med dåligt tryck), dock lämnas ingen funktionsgaranti.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
4 000 SEK | 2023-04-04 18:05 |
3 800 SEK | 2023-04-04 18:04 |
2 200 SEK | 2023-03-21 17:52 |
1 200 SEK | 2023-03-22 14:53 |
400 SEK | Startpris |