Svärtat stål, kolv i betsat trä. 1900-talets andra hälft. Kaliber 4,5 mm. Längd 28 cm. Åldersrelaterat slitage. Fungerande vid inskrivningstillfället, dock lämnas ingen funktionsgaranti. Skadad originalkartong medföljer.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 400 SEK | 2023-04-03 19:28 |
1 300 SEK | 2023-04-04 18:02 |
1 100 SEK | 2023-03-30 16:02 |
400 SEK | Startpris |