Trä med stålspets resp. torkat läder. Afrika, 1900tal. Längd 195, diameter ca 45 cm. Repor, märken, åldersrelaterat slitage.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 100 SEK | 2023-03-30 11:58 |
1 000 SEK | 2023-03-28 20:20 |
400 SEK | Startpris |