Luftgevär. Stål och förnicklad metall med kolv i betsat trä. 1900-talets första hälft. Märkt på pipans ovansida samt med en trea på kolven. Stål och förnicklad metall med kolv i betsad bok. Fungerande vid inskrivningstillfället, dock lämnas ingen funktionsgaranti.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 200 SEK | 2023-04-04 17:59 |
1 100 SEK | 2023-03-21 17:52 |
900 SEK | 2023-03-24 20:52 |
700 SEK | 2023-03-21 22:05 |
400 SEK | Startpris |