Luftgevär. Stål och förnicklad metall med kolv i betsa trä. Märkt Original Will på pipans ovansida. 1900-talets första hälft. Längd 107 cm. Åldersrelaterat slitage. Fungerande vid inskrivningstillfället, dock lämnas ingen funktionsgaranti.
Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.
1 500 SEK | 2023-04-04 18:00 |
1 400 SEK | 2023-03-21 17:52 |
1 400 SEK | 2023-04-03 17:38 |
700 SEK | 2023-03-21 22:05 |
400 SEK | Startpris |