5. WILL, TIVOLIGEVÄR

Luftgevär. Stål och förnicklad metall med kolv i betsa trä. Märkt Original Will på pipans ovansida. 1900-talets första hälft. Längd 107 cm. Åldersrelaterat slitage. Fungerande vid inskrivningstillfället, dock lämnas ingen funktionsgaranti.

Proveniens: Objekt ur Jan Nilssons samlingar, grundare av Förmedlingscentralen i Tyringe 1990.

Varunr 244682

4 April 2023 18:02

Klubbslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 1 500 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 2000 SEK

1 500 SEK2023-04-04 18:00
1 400 SEK2023-03-21 17:52
1 400 SEK2023-04-03 17:38
700 SEK2023-03-21 22:05
400 SEK Startpris

Onlineauktion 4 April 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!