9. PETER TERESZCZUK (1875-1963), SKULPTUR

Patinerad brons med bendetaljer. Art Noveau, 1900-talets början. Poserande kvinna. Signerad AR i monogram samt P. Tereszczuk, där AR står för gjutare Arthur Rubenstein, verksam i Wien 1895-1925. Höjd 23 cm. Smärre repor och märken, bendetaljer med sprickbildning.

Varunr 245181

17 April 2023 18:08

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 8 500 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

Utrop 6000 SEK

8 500 SEK2023-04-17 18:01
8 000 SEK2023-04-17 17:51
6 000 SEK2023-04-07 07:06
5 500 SEK2023-04-06 13:16
4 600 SEK2023-04-04 14:45
1 000 SEK2023-04-05 05:24
400 SEK Startpris

Fine watches and selected items 17 April 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!