Patinerad brons med bendetaljer. Art Noveau, 1900-talets början. Poserande kvinna. Signerad AR i monogram samt P. Tereszczuk, där AR står för gjutare Arthur Rubenstein, verksam i Wien 1895-1925. Höjd 23 cm. Smärre repor och märken, bendetaljer med sprickbildning.
8 500 SEK | 2023-04-17 18:01 |
8 000 SEK | 2023-04-17 17:51 |
6 000 SEK | 2023-04-07 07:06 |
5 500 SEK | 2023-04-06 13:16 |
4 600 SEK | 2023-04-04 14:45 |
1 000 SEK | 2023-04-05 05:24 |
400 SEK | Startpris |