Formpressat trä med klädsel i rött skinn, fot i delvis lackerad och delvis polerad metall. "Eames Lounge Chair", Vittra. Etikettmärkta undertill. Ena armstödet samt sits med fläck, smärre repor och märken, smärre bruksslitage.
Proveniens: Samlarhem, Viken.
26 000 SEK | 2023-04-16 19:29 |
24 000 SEK | 2023-04-14 22:41 |
22 000 SEK | 2023-04-14 21:47 |
19 000 SEK | 2023-04-04 20:46 |
1 500 SEK | 2023-04-05 17:34 |
450 SEK | 2023-04-05 14:22 |
400 SEK | Startpris |