3. PENSELVAS

Porslin med polykromt måleri samt kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1800-talets andra hälft. Totalhöjd 40 cm. Spricka, borrad och konverterad till bordslampa, repor.

Varunr 246713

Onlineauktion 30 Maj 2023,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!