Pärlbåt med graverad dekor, monterad på silverfot. Barock, 16-1700-tal. Höjd 39 cm. Proveniens: Villa Borgia, se Anders Antiks Vårkvalité 2001, nr 581. Med omfattande skador på snäckan, foten med bristningar och mindre bucklor, skador.
42 000 SEK | 2023-05-29 18:09 |
40 000 SEK | 2023-05-29 18:07 |
15 000 SEK | 2023-05-28 11:11 |
10 000 SEK | 2023-05-29 18:02 |
9 000 SEK | 2023-05-25 13:46 |
6 500 SEK | 2023-05-19 15:43 |
900 SEK | 2023-05-19 16:12 |
400 SEK | Startpris |