Porslin med polykrom handmålad dekor av kineserier blommor och vedutor inom utsparade fält. Rik förgylld dekor. Genombrutet lock med krönande lagerkrans. Förgyllda hänklar. Höjd 30,5 cm. Märkt med Augustus Rex i underglasyrblått. Skador, lagningar.
3 400 SEK | 2023-05-19 15:44 |
3 200 SEK | 2023-05-29 18:11 |
400 SEK | Startpris |