Glaserat stengods. Höganäs. Signerad och daterad undertill. Höjd 9,5 cm. Tillverkningsdefekt på en fot. Proveniens: Yngve och Karin Blixt hem, Höganäs.
Obs! Smärre invändig kalkbeläggning.
400 SEK | 2023-07-17 23:20 |
400 SEK | Startpris |