21. Ubekendt maler (18. årh.), Portræt af Sophie Grevinde Gøertz Schletz med blomsterdekoreret hat, kjole og hårpynt

Olie på lærred, 77 x 62 cm. Mrk. Løvenborg No 57 a fexit 1760. Ny blændramme

Varenr 22990

19 April 2015

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 18.000 DKK1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 8000-12000 DKK

Knuthenborg, 19. april 2015 13:00, Knuthenborg

Andra populära objekt