21. Ubekendt maler (18. årh.), Portræt af Sophie Grevinde Gøertz Schletz med blomsterdekoreret hat, kjole og hårpynt

Olie på lærred, 77 x 62 cm. Mrk. Løvenborg No 57 a fexit 1760. Ny blændramme

Varenr 22990

19 April 2015

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK 18.000 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 8000-12000 DKK

Knuthenborg, 19. april 2015 13:00, Knuthenborg