29938. Firefløjet japansk skærm

Firefløjet skærm af udskåret træ, på den ene side glatte paneler, på den anden landskabsscenerier med figurer. 20. årh.
H: 185, længde ca. 178 cm (Hvert panel 44,5 cm)

Varenr 29938

13 Januar 2016 19:46

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 600 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1500-2000 DKK

19000600 DKK2016-01-11 17:52
 600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms

Andra populära objekt