31037. Victoriansk skrivemøbel

Mahogni. Vitrineoverdel med sprossede døre. Underdel med skab samt skriveklap bag hvilken rum og skuffer. Greb af messing. B: 115 cm, D: 56 cm, H: 228 cm
(liste samt en skuffefront mangler, ridser, skrammer og små finérafslag)
Proveniens Rev. Walter Frederick Adeney, Manchester. Erhvervet i Irland ca. 1900

Varenr 31037

13 Januar 2016 19:57

Hammerslag23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 1.300 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

222441.300 DKK2016-01-11 14:12
BB23231.200 DKK2016-01-10 19:08
 1.200 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms

Andra populära objekt