14. Meissen figurgruppe "De tre Gratier"

Omkring piedestal på kvadratisk plint. Modelleret af Christian Gottfried Jeuchtzer. 19. århundrede. H: 41 cm
(Lillefinger mangler på gratie holdende drueklase, mindre afslag på modellerede blomster, revne i sokkel, mindre brændingsfejl)

Varenr 30065

2 April 2016

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK 40.000 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

233035.800 DKK2016-03-31 11:03
221345.600 DKK2016-04-02 09:58
9485.200 DKK2016-03-30 22:27
 5.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 272,