46. Poul Anker Bech (1942-2009): Komposition med huse

Komposition, uden titel, olie på lærred, sign. BECH, 100 x 100 cm. Udstillings etiket samt kunstnerens stempel på bagsiden.
Proveniens: Kunstnernes Efterårsudstilling 1970'erne

Varenr 46205

21 September 2017

Hammerslag1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 40.000 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 50000-60000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 278,

Auktion torsdag d. 21 september fra kl. 17.00 i Auktionshuset.
Eftersyn til torsdag kl. 12

Andra populära objekt