100. Rokoko kommode af nød

Nøddetræ med guldstafferinger. Ca. 1770. Fire skuffer i svungen front. Forgyldt udskåret liste langs pladekant. H. 95, bredde 120, D. 62 cm
Restaureret, senere forgyldning

Varenr 60788

13 December 2018 17:00

Vurdering 8000 DKK

Kvalitetsauktion 282,

Andra populära objekt