101. Georg III lygteur, sign. Ben. Sidey Tho. Best. London, ca. 1780

Urkasse af nøddetræ og messing, urskive af tin og messing med datogengivelse og separat sekundviser. Mekanisk værk med spilleværk og kvarterslag. H. 44 cm. Optræksnøgle samt nøgle medfølger.

Varenr 60920

13 December 2018 17:00

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 20.000 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 30000-35000 DKK

Kvalitetsauktion 282,