104. Sofa bemalet og med flet, 19. årh.

Stel af bemalet og forgyldt træ. Flet i ryg og sæde. Løs hynde og puder. Ben på hjul. L. 180 cm. D. 65 cm. Sædehynde uden hynde 35 cm. H. 87,5 cm.

Varenr 60846

13 December 2018 17:00

Vurdering 5000 DKK

Kvalitetsauktion 282,

Andra populära objekt