112. Carl Fiebig (1812-1874): Et par portrætter (2)

Herre iført sort jakke og skjorte samt med urkæde af guld, siddende med en arm på ryglænet af en mahogni stol samt kvinde iført blå kjole med kniplingskrave og -manchetter, øreringe, broche og ringe af guld, på hovedet kyse.
Olie på lærred, begge sign. Fiebig 1847. 40 x 30 cm
Begge malerier med mindre reparation, krakeleringer, mærker efter blændrammen. Samtidige rammer

Varenr 59265

13 December 2018 17:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 4.500 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

116483.800 DKK2018-11-30 12:53
X3ETNC3.600 DKK2018-12-05 09:30
 3.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,