27. Preben Hornung (1910-1989): Komposition

Olie på lærred, sign. monogram samt Preben Hornung og dateret 1976 på bagsiden. 60 x 79 (65 x 84) cm.
Mindre mærker på lærred samt lille hul.

Varenr 59920

13 December 2018 17:00

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 8.000 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 15000 DKK

41657.500 DKK2018-12-01 13:34
 7.500 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,