29. Eugène de Sala (1899-1987): "Opstilling"

Kubistisk komposition. Olie på plade, sign. de Sala. 39 x 52 cm. Dateret 1931 og med titel på etiket på bagsiden.
Proveniens: Købt af nuværende ejer af de Salas søn i 1987

Varenr 60595

13 December 2018 17:00

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK 16.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 20000-25000 DKK

729316.000 DKK2018-12-13 16:35
 16.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,