32. Mogens Balle (1921-1988): "Rød verden"

Olie på lærred, sign. monogram MB samt på bagsiden. Titel på blindrammen. 37,5 x 54,5 cm

Varenr 60954

13 December 2018 17:00

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 15.000 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK

Vurdering 20000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

Kvalitetsauktion 282,