35. Samuel Joensen-Mikines (1906-1979): Færøsk ølandskab

Olie på lærred. Sign. S. J. Mikines - 61.
90 x 110 cm.
Proveniens: Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55333

13 December 2018 17:00

Vurdering 75000 DKK

Kvalitetsauktion 282,