37. Johannes Kjarval (1885-1972): Vandløb

Olie på lærred. Sign. Johs Kjarval. 80 x 155 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion ca. 2003. Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55356

13 December 2018 17:00

Vurdering 125000 DKK

Kvalitetsauktion 282,