39. Samuel Joensen-Mikines (1906-1979): Udsigt over Bornholmsk by med havet i baggrunden.

Olie på lærred. Sign. S. J. Mikines - 61-62. 105 x 120 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 644, kat. nr. 262. Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55354

13 December 2018 17:00

Vurdering 65000 DKK

Kvalitetsauktion 282,