45. Mogens Hertz (1909-1999) Parti fra fiskerleje, Bornholm.

Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz -57.
54 x 82.
Proveniens: Tidligere Kunsthallen, auktion 426. Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55311

13 December 2018 17:00

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 5.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion 282,