46. Kay Christensen (1899-1981): "Krass-Clement".

Olie på lærred. Sign. på bagsiden Kay C. "1427. 1957-1958-1959". 75 x 92.
Proveniens: Tidligere Bruun Rasmussen auktion. Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55483

13 December 2018 17:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 3.500 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

Kvalitetsauktion 282,