48. Kay Christensen (1899-1981) Interiør med ung kvindemodel.

Olie på lærred. Sign. Kay C samt på bagsiden 4. juni 1959. 74 x 93.
Proveniens: Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55314

13 December 2018 17:00

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 12.000 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

96054.000 DKK2018-12-11 15:36
 4.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,