48. Kay Christensen (1899-1981) Interiør med ung kvindemodel.

Olie på lærred. Sign. Kay C samt på bagsiden 4. juni 1959. 74 x 93.
Proveniens: Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55314

13 December 2018 17:00

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK 12.000 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

96054.000 DKK2018-12-11 15:36
 4.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,

Andra populära objekt