50. Kay Christensen (1899-1981) Pigeportræt, Paris.

Olie på lærred. Sign. på bagsiden 4. december 1956, Kay C. 50 x 65.
Proveniens: Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55308

13 December 2018 17:00

Vurdering 4000-6000 DKK

Kvalitetsauktion 282,