96. Antikt spejl i forgyldt ramme med stort bemalet topfelt

Topfelt med spindende kvinde og et barn foran en bygning, dette olie på lærred. 160 x 76 cm. Ca 1800. Maleri trænger til rens, retoucheringer.

Varenr 60772

13 December 2018 17:00

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK 3.600 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

189083.200 DKK2018-12-01 12:21
 3.200 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,