55. DAKA 14.01: SOLMUNDEFJORD (Stjernestempel) ►

Brev sendt fra SOLMUNDEFJORD til Thorshavn. Ankomststemplet THORSHAVN 28.11.1910. Konvolutten er beskåret 1 cm i venstre side. Meget sjældent stempel. DAKA: 20.000

Varenr 61595

23 December 2018 19:54

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 8.000 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

BBINTERWE8.000 DKK2018-12-13 11:43
 8.000 DKK Startpris

Ekstra Frimærkeauktion den 23. december 2018,

Forsendelse af mønter og frimærker

Når du køber frimærker og/eller mønter på vores online auktioner, vil du automatisk få tilsendt dine køb med posten (dog ikke voluminøse partier). Vi sender altid varerne rekommanderet, når den samlede værdi overstiger DKK 2.000.

Priser - Almindelige breve (værdi under DKK 2.000)

Danmark (Quickbrev) DKK 30
Udland DKK 30

Priser - Rekommanderede breve (værdi over DKK 2.000)

Danmark DKK 120
Udland DKK 150