62043. Bergere med udskåret forgyldt stel

Udskåret, forgyldt stel i Louis XVI stil med bladværk, rosetter og kanneleringer, sløjfe på kopstykke. Nyere betræk af beige rustik silke med grøn stribe. Løs pude i sæde. Pæn stand.
Ryghøjde 117, bredde 77, sædehøjde ca. 50 cm

Varenr 62043

23 Januar 2019 20:13

Vurdering 2500-3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms