62051. Engelsk Tallboy af mahogni, 19. årh.

To delt skuffemøbel med buet front, tre skuffer i underdelen og i overdelen tre store skuffer og to mindre foroven. Greb af messing. Profileret top med intarsia og drejede vaser. h. 207, b. 115, d. 53 cm
Afslag på fod, lister mangler, finerskader

Varenr 62051

23 Januar 2019 20:14

Vurdering 5000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms