60643. Et par forgyldte armstole (2)

Et par svenske rokokoarmstole af udskåret forgyldt træ, broderet betræk med blomsterbuketter. Bredde 64, H. 94 cm, sædehøjde 40 cm

Alm. brugsspor, forgyldning med brugsslitage, betræk slidt igennem på armlæn

Varenr 60643

23 Januar 2019 20:16

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 1.400 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

210521.400 DKK2019-01-23 20:04
 1.400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms