61356. Orientalsk sofabord rigt dekoreret med udskårne sten i farver

Sortlakeret stel med buede ben dekoreret med malede blomster, pladen med relief i farvede sten forestillende blomster og fugle, herover glasplade. 20. årh. 106 x 60 cm, højde 44 cm
Proveniens: Dragsholm Slot, købt på indboauktion her

Varenr 61356

23 Januar 2019 20:21

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms