62398. Schutz efter Rowlandson "Soldiers Recruiting" og Hogarth "Southwark Fair"

Koloreret kobberstik, tryksign. Rowlandson delin. Schutz sculp. 1798 Lysmål 33 x 39 og kobberstik, designed by William Hogarth, engraved by T. Cook, 1796, lysmål 38 x 52 cm.
Begge i antikke sorte rammer med forgyldte lister, særligt den store med mangler

Varenr 62398

23 Januar 2019 20:29

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 500 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

27589500 DKK2019-01-23 20:06
 500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms